Zajímavé stránky a aktuality okolo restaurování


Aktuality


ISIS ničí archeologická naleziště ............

Pamýra

Syrskou občanskou válkou trpí miliony lidí, ohrožuje ale i památky, které patří mezi poklady světové historie. Do záchrany a restaurování archeologických a historických artefaktů se nyní zapojí Národní muzeum v Praze. Deklaraci o spolupráci v pondělí podepsali generální ředitel muzea Michal Lukeš a generální ředitel Památek a muzeí Syrské arabské republiky.

menubutton41

Staroměstská radnice je bez kalendária.

radnice

Ve čtvrtek mohli návštěvníci Prahy obdivovat orloj na Staroměstské radnici v podobě, jakou má od roku 1946, naposledy. Památkáři během dne odmontovali měděnou desku vzácného kalendária, tedy nejspodnější části orloje, která ukazuje konkrétní den a rok, a odvezli ji k restaurování. V příštím roce vznikne kalendárium nové, které obsadí věž v létě 2018.

menubutton41


Top 10 loňských archeologických objevů včetně českého

obevy

Mezi desítku největších archeologických objevů loňského se dostal i počin českých vědců. Na seznam sestavený odborným časopisem HeritageDaily se dostala práce českých egyptologů v pyramidové nekropoli v Abúsíru.

tlacitko

V pyramidách možná skrývají tajné komory, jak naznačuje skenování

pyramidy

Při skenování povrchu pyramid v egyptské Gíze naměřili vědci velké teplotní odchylky. Největší zaznamenali u Chufuovy pyramidy. Mohlo by to naznačovat, že v pyramidách jsou skryté komory.

tlacitko


Zajímavé stránky

wiki WikipediE-Restaurování   ProPamátky   MKČR   NPÚ  a  MonumNet


Created Timeshock Prague 2016     fcb icon    news RSS